Panasonic, kargo dağıtımları için yeni Android dayanıklı el terminali TOUGHBOOK N1 Flat’i tanıttı

Panasonic, kargo dağıtımları için yeni Androidtm dayanıklı el terminali TOUGHBOOK N1 Flat’i tanıttı

Barkod okuyucuya sahip TOUGHBOOK N1 Flat, kargo dağıtıcıları, depo çalışanları ve saha hizmetleri teknisyenleri için uygun maliyetli bir çözüm olarak öne çıkıyor.

Panasonic, popüler TOUGHBOOK N1 dayanıklı Android el terminalinin kargo dağıtıcıları, depo çalışanları ve saha hizmetleri teknisyenleri için uygun olan yassı versiyonunu tanıttı. Pek çok farklı barkod türünü okuyabilen kamera temelli entegre barkod okuyucuya sahip olan ve 4.7" kategorisindeki en hafif el terminallerinden birisi olan TOUGHBOOK N1 Flat, bu özellikleriyle posta ve kargo hizmetlerinde, ulaşım veya lojistik sektöründe yer alan hareket halindeki çalışanlar için ideal hale geliyor. El terminali aynı zamanda Bluetooth ile depolarda kullanılan giyilebilir barkod okuyucu gibi tarayıcı çözümlerinin de kolaylıkla bir parçası haline gelebiliyor.

HD kapasitif, birden fazla parmağı algılayabilen ve gün ışığında okunabilen ekran, parlak güneş ışığı altında veya yağmur yağarken ve eldiven giyerek çalışanlar için tasarlandı. Cihaz aynı zamanda daha ince çizimler gerektiren imza toplama gibi işlemler için ise opsiyonel dijital kalem ile kullanılabiliyor. Belgelerin fotoğrafını çekmek ve web kamerası olarak kullanmak içinse 8MP arka ve 5MP ön kamerası bulunuyor. Dayanıklı el terminalleri pazarındaki diğer cihazlarla kıyaslandığında ses, veri ve hareket haline WiFi seçenekleri sunan iletişim imkanlarıyla da öne çıkıyor.

Yoğun bir programa sahip dağıtım görevlisinin zorluklarını giderecek şekilde tasarlanan cihaz, 12 saat çalışma süresinin yanı sıra kullanıcının cihazı kapatmadan bataryayı değiştirebilmesine de imkan tanıyor. Android 11 işletim sistemine ve uzun vadeli güvenlik güncellemelerine sahip olan cihaz, 4GB RAM’e sahip Qualcomm Octa Core işlemcilerle ve 64GB depolamayla donatılıyor.

Tamamen dayanıklı cihaz yoğun iş ortamları için tasarlandı ve MIL-STD-810G standardıyla1 test edildi. Ayrıca 2,1 metre yükseklikten düşme testini de başarıyla geçti. Donmuş veya soğutulmuş gıda teslimatı sürücüleri gibi işlerini soğuk ortamda yapanlar için cihaz -20° ile +50°C arasındaki sıcaklıklarda çalışabiliyor.

Panasonic COMPASS ile Android’in gücü şirketlerde açığa çıkıyor
Android Enterprise programında yer alan TOUGHBOOK N1 Flat, Panasonic’in Eksiksiz Android Hizmetleri ve Güvenlik (COMPASS) desteğine sahip. COMPASS paketinde Panasonic’in dayanıklı Android cihazlarının şirketlerde güvenle yapılandırılması, hizmete alınması ve yönetilmesi için gereken her şey yer alıyor.

Panasonic Kurumsal Mobil Çözümler Avrupa Ürün Yöneticisi Dirk Weigelt, konuyla ilgili şunları söylüyor: “Kargocuların ve lojistikçilerin yoğun dünyasında mobil çalışanların kullanımı kolay ve her gün yaşanabilecek düşmelere ve zorlayıcı iş ortamının etkilerine dayanabilecek bir cihaza ihtiyacı var. TOUGHBOOK N1 Flat her türlü hava koşulunda dağıtımlar arasında rotayı incelerken, barkodu okuturken, bir imza alırken veya güvenli teslimatın fotoğraflarını çekerken kullanabileceği ideal bir dayanıklı cihaz olmasıyla öne çıkıyor.”

Android, Google LLC’nin markasıdır.
[1] Üçüncü parti laboratuvar tarafından test edilmiştir.

Panasonic Group Hakkında
Dünya çapında tüketici elektroniği, konut, otomotiv, endüstri, iletişim ve enerji sektörlerinde geniş kapsamlı uygulamalar için yenilikçi teknolojiler ve çözümler geliştirme konusunda küresel bir lider olan Panasonic Grubu, 1 Nisan 2022 tarihinde bir holding şirketi olarak hizmet veren Panasonic Holdings Corporation ve çatısı altında konumlanan sekiz şirket ile faaliyet gösteren bir şirket sistemine geçti. 1918 yılında kurulan Grup, kendini insanların ve toplumun refahını artırmaya adamıştır. Ayrıca, bugünün dünyası için yeni değerler yaratmak ve sürdürülebilir çözümler sunmak için uygulanan kuruluş ilkelerine göre faaliyetlerini yürütmektedir. Grup, 31 Mart 2021 yıl sonu itibariyle 54,02 milyar Avro (6.698,8 milyar Yen) konsolide net satış elde ettiğini raporlamıştır. Kendini insanların refahını iyileştirmeye adamış olan Panasonic Grubu, En İyi Şekilde Yaşamanıza yardımcı olmak için üstün ürünler ve hizmetler sunmak adına birleşmiştir. Panasonic Group hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen şu adresi ziyaret edin: https://holdings.panasonic/global/

Panasonic Connect Europe GmbH Hakkında
Faaliyetlerine 1 Ekim 2021 tarihinde başlayan Panasonic Connect Europe, B2B odaklı ve çevik yeni bir organizasyon oluşturdu. 400’den fazla çalışanı ve CEO Hiroyuki Nishiuma liderliğindeki işletme, tümü İş Değiştirme, Gelişmiş Toplum ve Yarına Bağlanma vizyonunu sunmak için tasarlanmış yenilikçi ürünler ve entegre sistem ve hizmetlerle müşterilerinin başarısına katkıda bulunmayı hedefliyor.

Merkezi Wiesbaden’de bulunan Panasonic Connect Europe, aşağıdaki iş birimlerinden oluşur:

Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayarlar, iş tabletleri ve elde kullanılan cihazlar yelpazesiyle mobil çalışanların üretkenliklerini artırmalarına yardımcı olan Mobil Çözümler İş Birimi.
Yüksek parlaklık ve güvenilirlik özelliğine sahip bir dizi projektörün yanı sıra yüksek kaliteli ekranlar sunan Görsel Sistem Çözümleri ile canlı etkinlik çekimi, spor prodüksiyonu, televizyon ve xR stüdyoları için yaygın olarak kullanılan PTZ ve sistem kameraları, kayıt özelliği olan kameralar, Kairos IT/IP platformu, anahtarlayıcılar ve robotik çözümlerden oluşan uçtan uca bir portföyden Akıllı Canlı Prodüksiyon çözümleri sunan Broadcast & ProAV’yi bünyesinde barındıran Medya Eğlence İş Birimi.
İş ve Endüstri Çözümleri, benzersiz Gemba Süreç İnovasyonu yaklaşımını kullanarak Perakende, Lojistik ve Üretim odaklı özel teknoloji çözümleri sunuyor. Operasyonel verimliliği artırmak ve müşteri deneyimini geliştirmek için tasarlanmış olup işletmelerin her gün en iyi performansı sergilemelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır.
Panasonic Factory Solutions Europe; elektronik üretim çözümleri, robot ve kaynak sistemleri ve yazılım çözümleri mühendisliği dahil olmak üzere çok çeşitli otomatik çözümlerle akıllı fabrikaları gerçeğe dönüştürmeye yardımcı oluyor.

Daha fazla bilgi için lütfen şu adresi ziyaret edin: www.toughbook.eu