NUDE yaşam alanlarınızı yeniden şekillendirebilir.

Ev dekorasyonunda çiçek düzenlemesi için uygun vazo seçimi, estetiği mükemmel bir dengeyle buluşturmanın anahtarı. NUDE’un her biri başka bir usta tasarımcının elinden çıkan koleksiyonlarındaki vazo tasarımları, camın büyüleyici dünyasından evinize çağdaş bir dokunuş sunuyor. Tasarımlarıyla hem şıklığı hem de işlevselliği bir araya getiren bu vazoların her biri kurşunsuz kristal camdan, geleneksel cam üfleme teknikleriyle usta ellerde üretiliyor. Benzersiz bir öykü anlatan cam üfleme sanatının modern yorumlarını sunan vazolar, evinizi sanatsal bir deneyime dönüştürme fırsatı sunuyor.
MIST
Örneğin, Tamer Nakışçı’nın tasarladığı ve markanın çok beğenilen koleksiyonlarından Mist Serisi, geleneksel cam üretim yöntemlerini çağdaş estetikle birleştiren vazolar sunuyor. Oluklu kristal camdan tasarlanan Mist vazolar, içerisine konulan çiçeklerin saplarını sisler içerisinden yükseliyormuş gibi gözler önüne seriyor. Bu sayede, çiçeklerin zarif bir şekilde ifade edilmesine olanak tanımanın yanı sıra, aynı zamanda sanatsal bir dokunuş da katıyor.
BUBBLE
Etkileyici çiçek düzenlemeleri evinize hayat katabilir ve misafirleriniz üzerinde unutulmaz bir ilk intiba bırakabilir. Her çiçek düzenlemesi şüphesiz iyi düşünülmüş bir vazoya ihtiyaç duyar. Pentagon Design tarafından tasarlanan Bubble vazolar, geleneksel cam üfleme tekniği kullanılarak elde üretiliyor ve bu sayede de her biri formunda hafif değişikliklerle birlikte tamamen eşsiz oluyor. Bu vazolar, çiçeklerin yanı sıra kurutulmuş dallara veya bitkilere de mükemmel uyum sağlıyor.
LAYERS
Tasarımcı Defne Koz’un yaratıcı bakışıyla hayat bulan Layers koleksiyonu, renklerin ve şekillerin benzersiz – uyumunu sunan tasarımlardan oluşuyor. Üfleme camdan yapılan ve iç içe geçecek şekilde tasarlanmış NUDE Layers koleksiyonunun renk tonları, üst üste geldiğinde kromatik etkiyi yoğunlaştırıyor. Bu vazolarla çiçeklerinizi sergilemenin yanı sıra sanatsal bir kompozisyon oluşturmak da mümkün.
KURAGE
Vazoların çok yönlü dekoratif objeler olarak kullanılabileceğini gösteren örnekler NUDE koleksiyonlarında oldukça fazla sayıda mevcut. Mesela Alejandro Ruiz’in tasarladığı Kurage vazosu, geniş ağızlı tasarımıyla dekoratif bitkiler için mükemmel bir seçenek sunarken aynı zamanda bir kase veya dekoratif bir obje olarak da kullanılabilir.
MINI MAGNOLIA
Başlı başına bir güzellik sunan ve içerisine yerleştireceğiniz çiçeklere ihtiyaç duymayan bir vazoysa aradığınız, Ingrid Berger’in tasarladığı, illüstratör Umut Karaman’ın çizgileriyle renklenen Mini Magnolia’ları tam size göre. İlhamını rock, pop ve punk kültürünün yıkıcı doğasından alan vazolarda kullanılan figüratif göz deseni, moda ve güzel sanatlara göz kırpan bir duruş sergilerken tüm bakışları üzerine çekiyor.
CONCENTRICS
Dünyaca ünlü tasarımcı Ron Arad,”Camın en çekici özelliği şüphesiz şeffaflığıdır” diyor. NUDE ile farklı ürünlere imza atan usta tasarımcının Concentrics isimli tasarımında çok sevdiği şeffaflığa bu defasında biraz renk kattığını görüyoruz. Bu dört parçadan oluşan kase ve vazo seti, İstanbul’da ortaya çıkan ve dünyaya yayılan Çeşm-i Bülbül isimli zanaatin mükemmel birer örneği. Concentrics tasarımlarındaki vazoların her biri ince ve renkli cam şeritlerin şeffaf gövdeyle kaynaştırılmasıyla elde üretildi.

NUDE’un vazoları, yaratıcılığınızı teşvik eden ve yaşam alanlarınızı dönüştürecek kadar çok yönlü; usta işi ve el yapımı cam eserlerdir. Onlarda sadece kesme çiçekleri veya kuru dalları sergilemekle sınırlı kalmayın; bu vazoları farklı şekillerde kullanarak kendi sanatsal ifadenizi yaratabilirsiniz. NUDE’un her zevke ve her renge hitap eden vazo tasarımlarıyla, evlerinizde çağdaş ve sanatsal bir dokunuşa sahip olmanın tadını çıkarın.