Molped Akademi’den İlk Mezunlar

Her yaştan kadın için en yakın arkadaş olma vizyonuyla hareket eden Molped’in, AçıkBeyin iş birliğinde hayata geçirdiği ve 250 kadının 12 haftalık bir eğitim aldığı Kız Sözü Akademi tamamlandı. Eğitim sonunda yapılan değerlendirmelerde kadınların özgüven düzeyinin yüzde 92,58 oranında arttığı gözlemlendi. Bununla birlikte kadın olmanın iş hayatına engel olduğu algısında yüzde 73,18 oranında bir azalma görülerek konuyla ilgili önemli bir farkındalık kazanıldı.
Molped’in kadınların hedeflerini, hayallerini ve kendilerini keşfederek geleceklerini şekillendirmelerine yardımcı olmak amacıyla hayata geçirdiği Kız Sözü Akademi’nin 1. dönemi tamamlandı. Kız Sözü Akademi’de Türkiye genelinden 250 genç kadın, Prof. Dr. Sinan Canan yönetimindeki AçıkBeyin’in alanında uzman eğitmenleri rehberliğinde; İnsanın Fabrika Ayarları, Bilimsel Düşünce, İletişim ve İfade Eğitimi, Kişisel Markalaşma, İş Hayatında Kadın, Aşık Beyin, Bir Beynin İnşası, Yeni Dünyanın Cesur İnsanı gibi kişisel gelişimlerine katkıda bulunacak farklı konu başlıklarından oluşan 12 haftalık eğitim programını başarıyla tamamlayarak sertifikalarını almıştı.

Molped genç kadınların hayallerinin önündeki engelleri kaldırmaya devam edecek

Kız Sözü Akademi sonuçlarını değerlendiren Molped Global Pazarlama Direktörü Gülhan Eğilmez, proje hakkında şunları söyledi: “Kadınların hedeflerini, hayallerini ve kendilerini keşfederek geleceklerini şekillendirmelerine yardımcı olmak amacıyla çıktığımız yolda 250 kadına dokunabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Kız Sözü Akademi programının ilk dönem değerlendirme sonuçları da bize ne kadar doğru bir adım attığımızı bir kez daha gösterdi. Eğitime başlamadan önce kendilerine ve yapabileceklerine inancı eksik olan genç kadınlarımızı şimdi özgüveni daha yüksek ve inancı tam bireyler olarak görüyor olmak bizler için büyük bir gurur ve mutluluk kaynağı. Molped olarak tüm kadınların yol arkadaşı olmaya ve onları cesur birer birey olmaları yönünde yüreklendirmeye devam edeceğiz.”

Kız Sözü Akademi eğitimleri sayesinde kariyer endişesi azaldı, özgüven arttı

Eğitim sonrasında yapılan değerlendirmede ortaya çıkan sonuçlar, eğitim programının kadınlar üzerinde pozitif etki sağladığını da gözler önünde serdi, buna göre:
Kız Sözü Akademi’de eğitim alan kadınların bir sorunla karşılaştıklarında pes etme eğilimlerinde eğitim öncesine göre yüzde 24,94 oranında bir iyileşme gözlemlendi. Yine yaşam boyu öğrenme konusunda tutkuları yüzde 60,71 artarken, kariyer endişelerinde yüzde 46,72’lik bir azalma görüldü. Değerlendirmede ölçümlenen ve en çok gelişme görülen kavram ise yüzde 107,83 iyileşme oranıyla “Geleceğe ve İş Hayatına Dair Motivasyon Düzeyi” oldu. Alınan 12 haftalık eğitim sonunda katılımcıların özgüven düzeyinde yüzde 92,58 oranında pozitif gelişme gözlemlenirken, kadın olmanın iş hayatına engel olduğu algısında yüzde 73,18 oranında bir azalma görülerek konuyla ilgili önemli bir farkındalık kazanmaları sağlandı.
Kız Sözü Akademi programı ikinci dönemi ile yine yüzlerce genç kadına kendi güçlerinin farkında olmaları için rehberlik etmeye devam edecek.