Lazika ve TİDER iş birliğiyle Askıda Çay: İyi Çay Herkesin Hakkı

Lazika ve TİDER iş birliğiyle Askıda Çay: İyi Çay Herkesin Hakkı

TİDER ve Lazika Askıda Çay uygulamasını başlattı. Türk çay markası Lazika, Temel İhtiyaç Derneği (TİDER) Gıda Bankacılığı Ağı üzerinden ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için Askıda Çay uygulamasını başlattı. www.lazika.com.tr sitesinden yapılan alışverişlerde askıya bırakılan bir paket siyah çay için Lazika da bir paket ekliyor.

Çaya hak ettiği değeri vermek ve Anadolu’dan bir dünya markası çıkarmak üzere yola çıkan Türk çay markası Lazika, askıda çay uygulamasını başlattı. www.lazika.com.tr internet sitesinden yapılan alışverişlerde askıya bırakılan bir paket siyah çay için bir paket de Lazika tarafından ekleniyor ve Temel İhtiyaç Derneğ (TİDER) Gıda Bankacılığı Ağı üzerinden ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

İyi çay herkesin hakkı

Dünyanın en demokratik içeceği iyi çayın herkesin hakkı olduğunu söyleyen Lazika Kurucu Ortağı Emre Erçin, “TİDER öncülüğünde yeni bir projeye başladık. Yollarımız kesiştiği için mutluyuz. TİDER Gıda Bankacılığı Ağı’ndan faydalanan kişilerin temel ihtiyaçlarına ulaşabilmesi için çalışan sisteme, iyi çayı eklemenin iki tarafın duruşuna yakışacağını düşünerek harekete geçtik. Lazika olarak misyonumuz çaya sahip çıkmak ve dünyanın en demokratik içeceği iyi çayı herkesle buluşturmak. Tüm insanların güven duyduğu, içerken iyi hissettiği bir marka olmak istiyoruz” dedi.

TİDER, açlık ve yoksullukla mücadele ediyor

İş birliğini değerlendiren TİDER Genel Müdürü Nil Tibukoğlu, “Her ne kadar Türk insanı için çay içmek temel bir ihtiyaç olsa da uzun ömürlü ve değerli bir ürün olduğu için şimdiye kadar çay bağışı alamamıştık. Lazika ile fikirlerimizin kesişmesi sayesinde bu proje doğmuş oldu. Umarız askıya çok sayıda çay bırakılır ve Lazika’nın da desteğiyle daha çok ihtiyaç sahibine iyi çay ulaştırabiliriz” şeklinde konuştu.

Yoksulluk sınırı altında yaşayan insanların öncelikle temel ihtiyaçlara ulaşabilmelerini, ardından iş edinip kendi ayakları üzerinde durabilmelerini sağlayarak Türkiye’de yoksulluğu azaltmayı amaçlayan Temel İhtiyaç Derneği (TİDER), oluşturduğu yenilikçi ve sürdürülebilir “destek” sistemini yaygınlaştırarak Türkiye’de ve dünyada açlık ve yoksullukla mücadelede etkin sivil toplum kuruluşları arasında yer alıyor. Aynı zamanda, dünyanın en büyük gıda bankacılığı ağı olan The Global Food Banking Network’un Türkiye temsilcisi.

Lazika çayları 12 ülkeye ihraç ediliyor

Çayın merkezi Ardeşen’de, nitelikli katma değerli çay ve çay bazlı ürünler üretmek için yola çıkan Lazika, bugün Almanya, Hollanda, Belçika, Fransa, Avusturya, Amerika, İngiltere, Dubai başta olmak üzere 12 ülkeye ihraç ediliyor.

Felsefesini “insana ve doğaya iyi gelmek” olarak nitelendiren ve herkes için lezzetli çaylar üreten Lazika’nın ambalajlarında çevre dostu çözümler tercih ediliyor. Lazika çaylarına İstanbul 42 Maslak AVM’de bulunan Lazika Cafe ve dükkanlardan, Duty Freelerden, önde gelen süpermarketlerden, online kanallardan (lazika.com.tr) ve sayıları 300 civarında olan organik-doğal şarküterilerinden ulaşılabiliyor.

Lazika ve TİDER birlikteliğiyle başlatılan Askıda Çay uygulamasına destek olmak için: https://lazika.com.tr/urun/askida-cay/