“Exlibris AURA” Kitap Söyleşileri 31 Mayıs’ta Devam Ediyor

Mimarlık, kent ve tasarım alanında yayımlanan kitapların ele alındığı “Exlibris AURA” etkinlik dizisinin beşinci etkinliği 31 Mayıs Çarşamba günü saat 20.00’de gerçekleşiyor.

İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi – AURA İstanbul, mimarlık, kent ve tasarım alanında yayımlanmış kitapların ele alındığı “Exlibris AURA” etkinlik dizisini; mimarlık yazınının klasiklerini, temel kuram kitaplarını ve Türkçe üretilmiş kuramsal kitapları yayımlayan Arketon Yayınları işbirliğiyle sürdürüyor.

Aykut Köksal ve Yılmaz Değer’le birlikte her ay farklı konuşmacıların katılacağı etkinlikte, yeni bir yayın, Arketon Yayınları’ndan ve sahaftan birer kitap olmak üzere, üç kitap ele alınacak.

● Gilles Deleuze, Kıvrım / Leibniz ve Barok, Bağlam Yayınları, İstanbul, 2021
● Steen Eiler Rasmussen, Şehirler ve Yapılar, Arketon Yayınları, Istanbul, 2022
● P. Ğ. İnciciyan, 18. Asırda İstanbul, İstanbul: İstanbul Fethi Derneği, 1956

Etkinliğe, "Kıvrım / Leibniz ve Barok" kitabını yorumlamak üzere Ali Akay, “Şehirler ve Yapılar” kitabını yorumlamak üzere Emre Zeytinoğlu ve “18. Asırda İstanbul” kitabını yorumlamak üzere Zakarya Mildanoğlu konuk olacak.

Exlibris AURA dizisi, çevrimiçi platformlarda, herkese açık ve ücretsiz olarak ayda bir kez düzenlenerek sürecek. Eventbrite üzerinden kayıt olan katılımcılara Zoom oturum linki e-posta yoluyla iletilecek.

Detaylı bilgi ve kayıt için tıklayın.
– Exlibris AURA kitap söyleşileri video arşivine ulaşmak için tıklayın.